Rekomendacja ćwiczenia rozwojowego – dylemat

Sugestia gry biznesowej – debata

Wielowątkowa scenka komunikacyjna to w wielu przypadkach kluczowy element odpowiadającego na potrzeby kursantów szkolenia handlowego czy kongresu. Dlatego kierownicy projektów szkoleniowych musza niejednokrotnie dedykować naprawdę sporo tygodni nad zaprojektowaniem wyjątkowej gry. A gdy już to zrobią chcą opatentować utwór tak by w kolejnych latach sprzedawać licencje innym osobom. Dochody z cieszących się wzięciem ćwiczeń mogą czasami siegać dwustu tysięcy złotych rocznie. Nawet gdy należy odliczyć podatek. Tak czy siak mówimy tu o sporych sumach. Tak bardzo są to istotne kwoty, że wielu wykładowców z rodzimych agencji edukacyjnych czerpie dochody przede wszystkim ze sprzedawania gier.
W vortalu Goldenline toczy się w tych dniach debata w której dyskutanci toczą potyczki w temacie domniemanego aczkolwiek oczywiście nieudowodnionego plagiatu. Debaty powyższe toczą się w pokoju czata poświęconego opiniom o znanej instytucji szkoleniowej
Poruszane kwestia rozpaliły do czerwoności debatujących specjalistów do spraw szkoleń. Niejeden dyskutant ma na podstawie kilku zdań jednoznaczne zdanie. Padają argumenty sprawy karnej. Warto samemu wyrobić sobie zdanie na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego – temat domniemanego plagiatowania gier szkoleniowych jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Konsultanci organizujący kursy biznesowe, konferencje sprzedażowe czy wyjazdy integracyjne mają ciężki orzech do zgryzienia. Również prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do lektury wątka.
link: blog

Podobne wpisy:

Comments are closed.

Search